Вітання з Міжнародним днем кредитних спілок.

8 October 2020

Шановні члени Кредитної спілки «ФОРУМ-КРЕДИТ»!

Щиро вітаємо Вас з Міжнародним днем кредитних спілок!

15 жовтня 2020 року — Міжнародний день кредитних спілок, який святкується у світі

щорічно в третій четвер жовтня з 1948 року.

Цей день святкується на честь тих, хто присвятив своє життя кредитно-кооперативному руху, тих, хто щоденно виконує важливу для суспільства роботу, і тих, хто є частинкою величезного світового членства кредитних спілок.

Святкування міжнародного дня кредитних кооперативів - це данина історії руху кредитних спілок. Це міжнародне визнання позитивного впливу кредитних кооперативів на зміни в економічній і соціальній сфері.

Історія виникнення Свята:

Перший раз офіційно День кредитних спілок відзначали 17 січня 1927 року за ініціативи Ліги кредитних спілок штату Массачусетс (США). Саме таку дату вибрали тому, що в цей день вийшла книга «Борець за ощадливість» Бенджаміна Франкліна (1706—1790 рр.), який був одним з перших засновників кредитних спілок.

Рух кредитних спілок Північної Америки стрімко розвивався, що підтверджувало готовність кредитних спілок відзначати своє професійне свято. Але згодом обставини склалися так, що День кредитних спілок відзначати перестали.

У 1948 році Національна асоціація кредитних спілок США (CUNA) ініціювала святкування нового національного Дня кредитних спілок — у третій четвер жовтня. Багато лідерів американських кредитних спілок виявляли бажання відзначати своє професійне свято, оскільки це давало можливість зібратися разом, згадати історію розвитку кредитних спілок, поговорити про їхні досягнення та просувати ідеї кредитного руху.

У 1950 році CUNA розпочала надавати технічну допомогу кредитним спілкам інших країн, які активно засновували свої об’єднання до 1964 року. З кожним роком «сімей» кредитівок ставало все більше, крім того, зростала кількість людей, які були зацікавлені свят кувати міжнародний День кредитних спілок, який став професійним святом, що об’єднує людей, не зважаючи на їхні національні, релігійні, політичні чи культурні погляди. Таким чином День американських кредитних спілок перетворився у міжнародне свято.

У 1971 році була утворена Всесвітня рада кредитних спілок (WOCCU), яка сприяла створенню руху кредитних спілок у різних країнах та об’єднала на той час асоціації кредитних спілок Канади, Австралії, Латинської Америки, Кариб, Африки, Азії, Нової Зеландії, Великобританії й деяких країн тихоокеанського узбережжя. З тих пір WOCCU продовжує  втілювати ідеї святкування Міжнародного дня кредитних спілок.

Сьогодні WOCCU об’єднує рухи кредитних спілок із 101 країн світу, що налічують майже 56 тисячі кредитних спілок із загальними активами близько 1,5 трильйона доларів США та чисельністю майже 200 мільйонів осіб, тим самим  кредитні спілки у світі створили такі глобальні мережі, на які жоден інший фінансовий інститут претендувати не може.

WOCCU ще на початку 90-х років минулого століття безпосередньо брала участь у відродженні руху кредитних спілок в Україні.  Кредитні спілки України  також є частиною світового кредитного руху,  з 1995 року вони мають представництво у Всесвітній Раді кредитних спілок (WOCCU) і щороку є учасниками  Всесвітніх Конференції WOCCU. 

Україну було прийнято в члени WOCCU у 2005 році. —27 липня 2005 року.

Сьогодні кредитна кооперація України  об’єднує   328  кредитних спілок  із загальними активами близько 2,5 мільярдів  гривень, надають послуги більш ніж півмільйонну  громадян.   

Що таке кредитна спілка?

Кредитна спілка (КС) — неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об’єднаннями на кооперативних засадах, щоб задовольнити потреби членів спілки у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів кредитної спілки. Кредитна спілка набуває статусу юридичної особи з моменту її державної реєстрації державним реєстратором, має самостійний баланс, банківські рахунки, які відкриває та використовує згідно із законодавством у самостійно обраних банківських установах, а також печатку, штамп і бланки із своїм найменуванням, власну символіку.

Щоб користуватися послугами кредитної спілки, необхідно стати її членом.

Члени кредитної спілки є її співвласниками, а кредитна спілка створена, щоб задовольняти їхні потреби в фінансових послугах.

Це обумовлює ряд переваг кредитної спілки перед іншими фінансовими установами:

1.Власність і форма управління: члени кредитної спілки є її співвласниками й одночасно споживачами фінансових послуг. Управління кредитною спілкою відбувається за демократичним принципом — на загальних зборах спілки один член має один голос. Це дає можливість кожній людини, яка є членом кредитної спілки, впливати на її діяльність.

2.Неприбутковість діяльності: кредитна спілка є неприбутковою організацією, тому працює заради задоволення фінансових потреб членів спілки, а не задля прибутку. Послуги, що спілка надає своїм членам, може приносити дохід, який спілка використовує на статутну діяльність (зокрема, на оренду приміщення, зарплату працівників, закупівлю офісної техніки, паперу тощо). Отже, вартість фінансових послуг максимально наближена до собівартості.

3.Наближеність до споживачів послуг та індивідуальний підхід до їхніх потреб: більшість кредитних спілок створені в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці (області, району) або на базі підприємств, професійних спілок, громадських чи релігійних організацій. Завдяки цьому кредитна спілка індивідуально підходить до кожного свого вкладника й позичальника, зокрема узгоджує сприятливі графіки оплат суми кредиту («тіла кредиту») та процентів, підбирає строк депозитного вкладу тощо. У кредитній спілці можна проконсультуватися щодо вартості тих чи інших фінансових послуг або дізнатися, як правильно планувати бюджет своєї сім’ї, отримати допомогу в складанні бізнес-плану тощо.

4.Простота й якість продуктів: фінансові продукти, які пропонують кредитні спілки, відрізняються простотою умов та якістю. У кредитній спілці громадянину мають доступно розказати про умови отримання кредиту або вкладення коштів на депозит і розрахувати дійсну вартість послуги. Це значно зменшує вірогідність того, що ви заплутаєтеся в складних економічних термінах або отримаєте послугу, набагато дорожчу, ніж сподівалися.

5.Мікрокредитування: кредитні спілки, на відміну від інших фінансових установ, працюють з позичальниками, яким потрібно невеликі суми грошей, тобто надають мікрокредити. У селах — це чи не єдині джерела фінансування.

6.Прозорість: кредитні спілки є відкритими фінансовими установами. Вони регулярно публікують свою річну фінансову звітність. Члени кредитної спілки мають право отримати інформацію про діяльність кредитної спілки, зокрема, отримувати копії та/або витяги рішень та протоколів засідань органів кредитної спілки.

7.Швидкість: Кредитні спілки – це відносно невеликі фінансові установи, що дозволяє їм не оформлювати зайву кількість документів для оформлення кредиту або депозитного договору.

8.Ціна: Вартість послуг кредитної спілки на кредити можна встановити нескладними розрахунками. В умовах кредитування кредитною спілкою не приховані відсотки, комісії, додаткові витрати, тощо.

Кредитна спілка «ФОРУМ-КРЕДИТ», була створена на Волині  4 квітня 1999 року, ії членами були понад 10000 осіб,  сьогодні вона об’єднує понад  1000 членів та  бачить свою роль у наданні  фінансових соціальноспрямованих послуг  мешканцям Волинської області, які мають різні достатки.

 Кредитна спілка «ФОРУМ-КРЕДИТ» ще раз  щиро вітає своїх членів та колег зі святом!

Сподіваємось на досягнення кінцевої мети святкування, яка  полягає у підвищенні обізнаності наших громадян про місію кредитної кооперації в країні і світі, про те, яку роль відіграють кредитні спілки, надаючи фінансові послуги громадянам  з усіх куточків України. 

З повагою, Правління та Спостережна рада Кредитної спілки «ФОРУМ-КРЕДИТ».