Шановні члени Кредитної спілки «ФОРУМ-КРЕДИТ»! Щиро вітаю вас з професійним святом – Міжнародним днем кредитних спілок! 20 Квітень 2016

20 Квітень 2016
Фото: 

Шановні члени Кредитної спілки «ФОРУМ-КРЕДИТ»!
Щиро вітаю вас з професійним святом – Міжнародним днем кредитних спілок!


Міжнародний день кредитних спілок, який святкується у світі щорічно в третій четвер жовтня з 1948 року.

Цей день святкується на честь тих, хто присвятив своє життя кредитно-кооперативному руху, тих, хто щоденно виконує важку роботу, і тих, хто є частинкою величезного світового членства кредитних спілок.
Святкування міжнародного дня кредитних кооперативів - це данина історії руху кредитних спілок. Це міжнародне визнання позитивного впливу кредитних кооперативів на зміни в економічній і соціальній сфері.

Історія виникнення Свята:
Перший раз офіційно День кредитних спілок відзначали 17 січня 1927 року за ініціативи Ліги кредитних спілок штату Массачусетс (США). Саме таку дату вибрали тому, що в цей день вийшла книга «Борець за ощадливість» Бенджаміна Франкліна (1706—1790 рр.), який був одним з перших засновників кредитних спілок.
Рух кредитних спілок Північної Америки стрімко розвивався, що підтверджувало готовність кредитних спілок відзначати своє професійне свято. Але згодом обставини склалися так, що День кредитних спілок відзначати перестали.
У 1948 році Національна асоціація кредитних спілок США (CUNA) ініціювала святкування нового національного Дня кредитних спілок — у третій четвер жовтня. Багато лідерів американських кредитних спілок виявляли бажання відзначати своє професійне свято, оскільки
це давало можливість зібратися разом, згадати історію розвитку кредитних спілок, поговорити про їхні досягнення та просувати ідеї кредитного руху.
У 1950 році CUNA розпочала надавати технічну допомогу кредитним спілкам інших країн, які активно засновували свої об’єднання до 1964 року. З кожним роком «сімей» кредитівок ставало все більше, крім того, зростала кількість людей, які були зацікавлені свят кувати міжнародний День кредитних спілок, який став професійним святом, що об’єднує людей, не зважаючи на їхні національні, релігійні, політичні чи культурні погляди.
Таким чином День американських кредитних спілок перетворився у міжнародне свято.

У 1971 році була утворена Всесвітня рада кредитних спілок (WOCCU), яка сприяла створенню руху кредитних спілок у різних країнах та об’єднала на той час асоціації кредитних спілок Канади, Австралії, Латинської Америки, Кариб, Африки, Азії, Нової Зеландії, Великобританії й деяких країн тихоокеанського узбережжя. З тих пір WOCCU продовжує  втілювати ідеї святкування Міжнародного дня кредитних спілок.

 

Сьогодні WOCCU об’єднує рухи кредитних спілок із 101 країн світу, що налічують майже 56 тисячі кредитних спілок із загальними активами близько 1,5 трильйона доларів США та чисельністю майже 200 мільйонів осіб, тим самим  кредитні спілки у світі створили такі глобальні мережі, на які жоден інший фінансовий інститут претендувати не може.

WOCCU ще на початку 90-х років минулого століття безпосередньо брала участь у відродженні руху кредитних спілок в Україні. Кредитні спілки України  також є частиною світового кредитного руху,  з 1995 року вони мають представництво у Всесвітній Раді кредитних спілок (WOCCU) і щороку є учасниками  Всесвітніх Конференції WOCCU. 
Сьогодні кредитна кооперація України  об’єднує  біля 600  кредитних спілок  із загальними активами близько 3 мільярдів  гривень, надають послуги більш ніж 1 мільйону  громадян.  

Кожного року, починаючи з 1948, День кредитних спілок має своє гасло.
Наприклад, у 1948 році було: «Зараз час побудувати кращий світ за допомогою кредитних спілок», у 1970 — «Інвестуємо в людяність», у 1980 — «Люди допомагають людям зробити життя кращим», у 1990 — «Кредитні спілки: створення глобального бачення», у 2000 — «Приєднуйтеся до нас! Маємо 100 млн.  членів кредитних спілок в усьому світі»,


У своє професійне свято спілчани мають нагоду спільно обговорити проблеми, обмінятися досвідом, знайти кращі рішення для якісного обслуговування своїх членів. Святкування цього дня — це гарна можливість для кредитних спілок розповісти про себе, провести день відкритих дверей, конкурси, акції, доброчинні заходи тощо.

Кредитна спілка «ФОРУМ-КРЕДИТ», була створена на Волині  4 квітня 1999 року. Сьогодні вона об’єднує понад  3000 членів та  бачить свою роль у наданні  фінансових соціально спрямованих послуг  мешканцям області – від міст до віддалених сіл, які мають різні достатки.
 
Кредитна спілка «ФОРУМ-КРЕДИТ» ще раз  щиро вітає своїх членів та колег зі святом! Сподіваємось на досягнення кінцевої мети святкування, яка  полягає у підвищенні обізнаності наших громадян про місію кредитної кооперації в країні і світі, про те, яку роль відіграють кредитні спілки, надаючи фінансові послуги громадянам  з усіх куточків України. 

З повагою,

голова Правління
Кредитної спілки «ФОРУМ-КРЕДИТ»                    Воронцов  М.В.